Waluta w Grecji / Czym płacić i czy jest drogo w Grecji?

0
13949

Waluta w Grecji

Walutą obowiązującą w Grecji jest euro. Zostało ono wprowadzone w 2002 roku, zastępując grecką drachmę. Na dzień dzisiejszy w Grecji jedynym środkiem płatniczym, którym zapłacimy jest właśnie euro.

Czy jest drogo w Grecji?

Grecja od lat jest uznawana za państwo stosunkowo niedrogie. Z tego też tytułu jest ono tak chętnie wybierane przez naszych rodaków, jako cel wakacyjnych wyjazdów. Jednak i tu jest podział na część kontynentalną oraz wyspy. Te drugie są droższe, zapewne ze względu, iż ludność ich żyje głównie z turystyki. Jeśli ktoś chce wyjechać na tańszy urlop do Grecji, powinien celować raczej w miejscowości na stałym lądzie. Natomiast do najdroższych greckich wysp należy Santorini, Mykonos oraz Zakynthos. Nieco wyższych cen można spodziewać się także na Rodos i Korfu, z kolei Kreta oraz Kos są uważane za bardziej atrakcyjne cenowo miejsca na wypoczynek.

Ile pieniędzy zabrać do Grecji na tydzień?

O tym ile pieniędzy zabrać na tygodniowy pobyt w Grecji, zależy od kilku czynników. Na pewno od tego co zamierzamy robić – czy będziemy zwiedzać, czym będziemy poruszać się po okolicy – czy wynajętym samochodem czy komunikacją miejską, czy mamy opłacony nocleg, jakie wyżywienie jest w jego cenie, itd. Jeśli mamy wykupione wczasy all inclusive i zamierzamy tylko korzystać z wycieczek fakultatywnych oraz innych atrakcji w pobliżu, to ze spokojem wystarczy nawet i 100 euro na osobę. Przy większej aktywności, wraz z wynajmem samochodu i żywieniem się na mieście oraz korzystaniem w pełni z wodnych aktywności, to i 500 euro na osobę będzie zbyt małą sumą.

Co można kupić za 100 euro w Grecji?

Za 100 euro w Grecji możemy kupić dwa posiłki, w dobrej restauracji, dla dwóch osób. To także suma, która pozwoli parze wziąć udział w wycieczce fakultatywnej, organizowanej przez biuro podróży. Suma 100 euro pozwoli także na dwa noclegi w dwuosobowym pokoju, w obiekcie hotelowym o standardzie dwóch gwiazdek. To także kwota za jaką wypożyczymy przykładowo pięcioosobową Skodę Fabię, na tydzień na Krecie (w sezonie).

Koszty życia w Grecji?

Miesięczny koszt życia dla dwóch osób w Grecji to obecnie suma prawie 1000 euro. Nie wliczając w to kosztów utrzymania mieszkania, ani używek typu papierosy i alkoholu. Wynajem jednosypialniowego apartamentu w centrum większego miasta w Grecji, to koszt około 250 euro. Do tego trzeba doliczyć także opłaty za prąd, ogrzewanie/klimatyzacje, wodę oraz wywóz śmieci – około 150 euro.

Waluta w Grecji
Waluta w Grecji / Czym płacić i czy jest drogo w Grecji? Ile pieniędzy zabrać do Grecji?

Dodaj swoje ceny

Please enter your comment!
Please enter your name here